Clubul nostru anunta ca a ajuns la un acord de reziliere a contractului pe cale amiabila cu jucătorul Sîrbu Nelu , la cererea expresa a acestuia, decarul nostru invocând probleme personale si de serviciu care ar fi facut imposibila participare la antrenamente, cantonamente si chiar la unele meciuri oficiale. Staful tehnic si administrativ a inteles situația si a răspuns pozitiv, ne putând ramane indiferent la solicitarea expresa a jucătorului.Faptul ca ținem la identitatea clubului si ca jucătorul Sirbu Nelu se identifica practic cu existența din ultimii ani a clubului nostru a facut ca despărțirea sa fie si mai grea iar propunerea noastră imediata este ca il asteptam cat mai curând alături de noi fie din postura de jucător fie in conducerea clubului. NELU, iti multumim pentru activitatea depusă in tricoul Acs Unirea Branistea si iti dorim mult succes atat pe plan personal cat si profesional ! 🟣⚪️🟢